Bardzo często występują meningokoki b

requip 5mg jest wysoce skutecznym lekiem mającycm bardzo dużą sprzedaż

Jeżeli chociaż trochę interesujemy się zagadnieniami związanymi z meningokokami to z pewnością wiemy już, że występuje kilkanaście ich grup, jednak nie wszystkie stanowią dla nas zagrożenie. Człowiek tak naprawdę musi się przejmować tylko typem: A, B, C, Y i W-135, bo to one wywołują w naszym organizmie choroby, które rozwijają się błyskawicznie, a do tego jeszcze w bardzo krótkim czasie mogą doprowadzić do śmierci, albo w najlepszym razie do poważnych powikłań, które na zawsze zmienią nasze życie. Nie mniej, warto również wiedzieć, że nie wszystkie te grupy występują na całym świecie. Są miejsca, gdzie częściej spotykamy się z typem A czy Y, i takie gdzie częściej spotykamy typ B i C. Do tych drugich miejsc należy Polska, dlatego warto wiedzieć, co się z tym wiąże.

Szczepienia profilaktyczne

Jeśli chcemy mieć pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o swoje zdrowie i chronimy swój organizm przed meningokokami, to powinniśmy profilaktycznie zastosować szczepienia. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasz organizm będzie dobrze chroniony, jednak musimy tutaj wiedzieć, że nie ma jednej szczepionki, która działałaby na wszystkie grupy meningokoków. Dlatego właśnie jeśli chcemy się zaszczepić na te, które najczęściej pojawiają się w naszym kraju, to powinniśmy wybierać szczepionkę przeciwko meningokokom typu B i typu C.

Te dwie szczepionki sprawią, że będziemy dobrze chronieni w naszym kraju i będzie istniało naprawdę małe prawdopodobieństwo, że zachorujemy.

Odpowiednie dawki

Oczywiście zanim zaczniemy przyjmować szczepionkę, która będzie miała nas chronić przed meningokokami typu B, powinniśmy się dowiedzieć, kto ją może przyjmować i jakie są jej dawki. Przede wszystkim szczepionka ta może być podawana od 2 miesiąca życia do 50 roku życia, a to oznacza, że zaszczepić się nią może praktycznie każdy. Co więcej, dzieci które chodzą do żłobka czy przedszkola tak naprawdę powinny być nią zaszczepione jak najszybciej, bo to właśnie w ich grupie występuje największe ryzyko zarażenia się meningokokami i wystąpienia chorób, które one wywołują. Takie szczepienia w zależności od wieku muszą by podawane w 3 lub w 2 dawkach. Im starsza jest osoba szczepiona, tym tych dawek potrzeba mniej. Przede wszystkim warto wiedzieć, że takie szczepienia przeciwko meningokokom typu B są bardzo bezpieczne, a to oznacza, że spokojnie możemy się im poddać. Nie musimy się obawiać żadnych poważnych powikłań po szczepieniach, a za to zyskamy pewność, że będziemy w prawidłowy sposób chronieni przed meningokokami typu B.